• https://www.facebook.com/profile.php?id=100011249914664&ref=ts&fref=tsNeden Biz?

*Yurdumumuz hiç bir şekilde vakıf, kurum, kuruluş, dernek, cemiyet ve cemaate bağlı olmayıp , Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Özel Bir Yurttur.

*Altıntaş Arzum Kız Öğrenci Yurdu

*Binamız deprem yönetmeliğine uygun olarak inşaa edilmiştir.

*Atatürk ilke ve devrimlerinden hiçbir zaman ödün vermeyen, çağdaş yönetim anlayışıyla yola çıkan, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde hizmet veren yurdumuzun birinci ilkesi; öğrencilerimize güvenli, konforlu ve aile sıcaklığında konaklama imkanı sunmaktadır.

Temizlik

           Genel mekanların,ortak kullanım alanlarının, odaların ve banyoların temizliği düzenli olarak  görevlilerimizce yapılmaktadır.

Odaların ve ortak kullanım alanlarının çöpleri temizlik elemanları tarafından toplanmaktadır.

Yurdumuzda temizlik ve hijyene gereken önem, fazlasıyla sağlanmaktadır.
Yurda kayıt yaptırırken yurdun temizliğinin kimler tarafından ve hangi sıklıkla temizleneceğini imzalayacağınız sözleşmeye mutlaka yazdırınız.
Yurda kayıt sırasında temizlik görevlilerinin sözleşmelerine bakınız .


Hepimizin bildiği gibi Üniversiteler, gençliğin kendisini geliştirmesi için gerekli olan zengin kültürel ve sosyal ortamları yaratan kurumlardır. Eğitim yaşantımızı tamamladıktan sonra Üniversite geçmişimizin içimizde uyandırdığı duyguların dokusunda, bu anıların güzel veya buruk oluşunda, yurt yaşantısın payı büyüktür. Ülkemizde “yurt” dendiğinde, geçmişte yaşanmış deneyimlere bağlı olarak, her üniversite mezunun gözünün önünde birbirinden çok farklı, hatıralar canlanır.

Hem sağlıklı bir eğitim ve mutlu bir öğrencilik hayatını önemli bir parçası olarak, hem dostlukların kurulduğu ve pekiştiği, hoşgörünün, paylaşmanın, yardımlaşmanın, kısacası birlikte yaşama sanatının öğrenildiği bir mekan olarak gördüğümüz yurdumuza biz, çok özel bir özen gösterdik.


Yurdumuzu, öğrencilerimizin, hem hoşça vakit geçirebilecekleri hem de huzur içinde ders çalışabilecekleri, aynı zamanda kendilerine ideal bir aile ortamını aratmayacak sıcaklıkta odalar olarak tasarladık. Öğrencilerimiz yurdumuzda bulunan çamaşır makinelerinden ve ütülerden 7/24 saat ücretsiz olarak yararlanmaktadırlar