<font size="3"><b> Hakkımızda</b></font>

         Ailelerinizin yanından kanatlandığınız bu önemli dönemde, sağladığımız güven, konfor ve sosyal ortam ile unutulmaz anılarınız arasında yer almaya talibiz.

         Farklı bir şehirde ve farklı bir çevrede yaşarken evinizin konforu ve rahatlığına sahip olmak artık çok kolay." Tek Rakibimiz Ana Kucağı "

    Sloganıyla hizmete açılan Arzum Kız Öğrenci Yurdumuzun amacı; geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize, rahat, huzurlu, sıcak ve güvenli bir ortam sağlamaktır.
   Yurdumuz, Akbulut Kardeşler Tarım Ürünleri, Unlu Mamulleri ve Özel Yurt İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret Ldt. Şti. bünyesinde açılmıştır. Şirketin bünyesinde Ecrin Apart Otel,  İzzet Un Fabrikası ve Sılam Ekmek Fırını bulunmaktadır.
   2006 yılından bu yana Arzum Kalitesiyle öğrencilerimize dolu dolu 3 yıl hizmet verdik   4.yılımızda   2009 yılında yapılan yeni binamızda Gençlik ve Spor Bakanlığ'na bağlı olarak Altıntaş Meslek Yüksek Okulunda okuyan öğrencilerimize1. sınıf yurt statüsünde "Altıntaş Arzum Kız Öğrenci Yurdu" olarak hizmet vermeye başladık..


            1 - 2 - 3 -kişilik odalar  öğrencilerimizin ihtiyaçları göz önüne tutularak hazırlandı. Yurdumuz Altıntaş yurtları içinde 1. sınıf yurt özelliğine sahip tek kız öğrenci yurdudur.
          Altıntaş Arzum Kız Öğrenci Yurdumuz; depreme dayanıklı olarak en son yenilik ve teknolojik donanımla inşaa edilmiş ve fiziki anlamda gereken her detay düşünülmüştür.
           Yurdumuz, verdiği hizmetler, öğrencilerine sunduğu imkanlar, modern binası, sürekli kendini geliştiren ve yenileyen yapısı, Atatürkçü düşünce sistemini benimseyen ilke ve prensipleriyle, standartların çok üzerinde faaliyetlerini sürdürmektedir.Eğitim, bir insanın yaşam biçiminin şekillenmesinde, hayata olan bakışının gün geçtikçe daha da güçlenebilmesinde etkili olan  en önemli unsurlardan birisidir. Eğitimin insana iyi bir şekilde etki etmesi ve insan üzerinde olumlu yönde izler bırakması eğitime verilen önem ve ciddiyetle yakından ilgilidir.


Eğitimin iyi bir şekilde gerçekleştirilmesi ve faydasının kalıcı olmasının koşullarından birisi de eğitim için hazırlanmış mekânların rahatlık, temizlik, düzen gibi temel özellikleri bir arada ve uyum  içerisinde bulundurmasıyla yakından ilgilidir.. Eğitime yönelik en iyi şekilde hizmet vermek amacıyla yurdumuz, içerisinde birçok yeniliğin ve gelişen  teknolojiyle donatılmış önemli özelliklerin bulunduğu  adeta insana en iyi biçimde dinlenme ve ders çalışma  ortamının hazırlandığı mekânlar bütünüyle 2009-2010 Eğitim ve Öğretim Yılının başında, birçok ihtiyaca cevap  verebilecek biçimde çekici, şirin, huzurlu, konforlu iç  ve dış yapısıyla öğrencilerin hizmetine sunulmuştur.

  Altıntaş öğrenci yurtları içinde tüm odalarında banyo-tuvalet, mini mutfak  olan tek öğrenci yurdudur..

Saat