Site Haritası

Hakkımızda


Değerli anne ve babalar;

     Şu anda bir yandan biricik yavrunuzun üniversiteli olmasının sevincini yaşarken, diğer yandan da onların sizden ayrılacak olmasının üzüntü ve endişesini taşıyorsunuz. Daha düne kadar saçlarını tarayıp kurdeleler taktığınız, büyüdüğünü bir türlü kabullenemediğiniz, sürekli koruyup kolladığınız, gözünüzden bile esirgediğiniz yavrularınızı, yuvadan uçan kuş misali, kilometrelerce uzaktaki, belki de bu zamana kadar hiç görmediğiniz, bilmediğiniz bir şehre, kendi ellerinizle bırakıp dönmek elbette ki kolay değildir.

     Fakat gözünüz arkada kalmasın. Arzum Kız Öğrenci Yurdu, kurucuları ve tüm personeli ile sizlerden bir emanet olarak teslim aldığı biricik yavrularınızı, zamanı geldiğinde, hiçbir zarar gelmeden sizlere teslim etmenin bilinci, sorumluluğu ve gayreti içindedir. Yurdumuzun açıldığı ilk günden itibaren, ‘kızımızı önce Allah’a sonra size emanet ediyoruz” diyerek bizlere teslim eden anne ve babaların emanetlerine sahip çıkmak, onlara zarar gelmesini önlemek için insanüstü bir çaba sarf ettik. Anne- babalar çocuklarından ne istediyse, biz de öğrencilerimizden aynı şeyleri istedik. Öğrencilerimize bir anne, baba ya da abla gibi yaklaştık. Hata yapan öğrencilerimizi uyardık. Bu nedenle öğrencisiyle velisiyle, yöneticisi ve çalışanıyla birlikte bir aile olduk: ARZUM AİLESİ..." Tek Rakibimiz Ana Kucağı "

    Sloganıyla hizmete açılan Arzum Kız Öğrenci Yurdumuzun amacı; geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize, rahat, huzurlu, sıcak ve güvenli bir ortam sağlamaktır.
   Yurdumuz, Akbulut Kardeşler Tarım Ürünleri, Unlu Mamulleri ve Özel Yurt İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret Ldt. Şti. bünyesinde açılmıştır. Şirketin bünyesinde Ecrin Apart Otel,  İzzet Un Fabrikası ve Sılam Ekmek Fırını bulunmaktadır.
   2006 yılından bu yana Arzum Kalitesiyle öğrencilerimize dolu dolu 3 yıl hizmet verdik   4.yılımızda   2009 yılında yapılan yeni binamızda Gençlik ve Spor Bakanlığ'na bağlı olarak Altıntaş Meslek Yüksek Okulunda okuyan öğrencilerimize1. sınıf yurt statüsünde "Altıntaş Arzum Kız Öğrenci Yurdu" olarak hizmet vermeye başladık..