Site Haritası

Soru ve Cevaplar

         Yurdumuz hakkında merak ettiğiniz her türlü bilgiyi sorularla sizin için cevaplamaya çalıştık. 
 
1) Yurdunuz Resmi bir yurt mu? Altıntaş'ta Başka Resmi Yurt Var Mı?
 
          T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan izinli ve ruhsatlı olarak faaliyet göstermekteyiz. Herhangi bir dernek, vakıf, düşünce veya buna benzer bir örgüte bağlı değiliz.  Yurdumuz Altıntaş İlçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığına Bağlı Şehir Merkezinde Tek Özel Yurttur. 
 
2) Yurdunuz ne zaman inşa edildi ve deprem yönetmeliğine uygun mu?
 
            Arzum Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu 2008 yılında inşasına başlanmış ve 2009 yılında hizmete açılmıştır. Arzum Kız Öğrenci Yurdu, deprem yönetmeliğine uygun olarak yurt binası olarak inşa edilmiştir.
 
3) Yurdunuzun Gençlik ve Spor Eğitim Bakanlığına Bağlı Olduğunu Nereden Anlarız..

Yurdun girişindeki tabelalarda bunu görevilirsiniz...


Unutmayınız Resmi yurtların Bina Girişlerinde resmi tabelası olması gerekmektedir.


 
4) Yurdunuz herhangi bir vakıf, cemiyet, dernek, topluluk veya cemaate bağlı mı?
 
         Arzum Kız Öğrenci Yurdu  Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Altıntaş merkezli özel bir yurttur ve herhangi bir vakıf, cemiyet, dernek, topluluk veya cemaatle bağı bulunmamaktadır.Yurdumuz Altıntaş'ta Üniversite Öğrencilerine Yönelik Gençlik ve Spor Bakanlığına Bağlı Tek Kız Öğrenci Yurdudur. 
 
5) Yurdunuz Altıntaş Meslek Yüksek Okuluna  (Kampüse) Yakın mı?
 
         Arzum  Kız Öğrenci Yurdu şehir merkezinde bulunmaktadır. Seçeceğiniz yurdun şehir merkezinde olmasına dikkat ediniz. Marketlere,eczanelere,bankamatiklere ve en önemlisi ulaşıma yakın olacaksınız...
 
6) Yurdunuz Yemekli mi?
 
          Yurdumuzda açık büfe sabah kahvaltısı ve akşam yemeği ücretsiz olarak verilmektedir.
 
7) Yurdunuzda öğrenci devam ve giriş - çıkış kontrolü yapılmakta mıdır?
 
          Arzum  Öğrenci Yurdu'nda öğrenci devam ve giriş - çıkış kontrolü yapılmakta olup yurt yönetimince daha önce belirlenmiş ve yurt sözleşmesinde yazılı saatler dışında yurt öğrenci girişi ve çıkışı yapılamamaktadır.
         Yurdumuz 24 saat boyunca güvenlik kamerasıyla kontrol altında tutulmaktadır. Giriş-çıkışlar kontrollü ve kayıtlı olmak kaydıyla parmak izi turnike sistemimizden yapılmaktadır. Yurt kapıları kapanış saatinden sonra öğrenciler odalarında yoklama yapılmaktadır.
         Yoklama sırasında yurtta bulunmayan izin kağıdı doldurup izin almayan öğrenciler sms bilgi sistemi ile velilerine mesaj çekilmektedir.
  
8) Yurdunuzda oda temizliği ücretlimi?
 
         Arzum Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu'nda oda temizliği herşey  dahil sisteme dahil olup  deneyimli kat görevlileri tarafından haftanın her günü  ücretsiz olarak yapılmaktadır.
 
9) Yurt odalarınızda yorgan nevresin yastık gibi mefruşat eşyalar mevcut mu?
 
          Odalarımızda battaniye yastık mefruşat eşyalar standart olarak bulunmaktadır. Dilerseniz kendi eşyalarınızıda yanınızda getirebilir ve kullanabilirsiniz.
 
10) Odalarınızda televizyon ve internet var mı?
 
         Bütün odalarımızda Televizyon, uydu yayını, kablosuz internet bağlantısı hizmeti standart olarak verilmektedir.
 
11) Odalarınızda banyo ve wc var mı?
 
         Bütün odalarımızda standart olarak lavobo, banyo ve wc bulunmaktadır.
 
12) Yurdunuzda güvenlik var mı?
 
         Arzum  Kız Öğrenci Yurdu özel gece bekçisi ile öğrenci güvenliği sağlanmakta, iç ve dış mekan olarak üzere  güvenlik kamerasıyla bina içi ve yakın çevresi kayıt altına alınmaktadır. Ayrıca günün her saati yurdumuzda sorumlu personeller görev yapmaktadır.
 
13) Yurdunuzda çamaşır ve kurutma makineleri var mı? Kullanımı ücretli mi?
 
        Arzum Kız Öğrenci Yurdu'nda öğrencilerimizin bütün temel ihtiyaçlarını tek çatı altında görmek için projelendirildi. Bu bağlamda yurt bünyemizde çamaşır makineleri bulunmakta olup bu hizmet her şey dahil sistemi kapsamında olup kullanımı tamamen ücretsizdir.
 
 14) Yurt aidatlarını kredi kartı ile ödeyebilir miyiz?
 
          Her türlü yurt ödemelerinizi kredi kartı, Banka ve PTT yoluyla ödeyebilirsiniz.
 
15) Yurdunuza ulaşım nasıl sağlanmaktadır?
 
   Okul-yurt arası ulaşım özel öğrenci dolmuşları ile karşılanmaktadır.
 
16- Son giriş saatiniz var mı?
 
   Hafta içinde ve sonunda son giriş saati 23:00 olarak belirlenmiştir.
 
 
17-Ailem ziyaretime geldiğinde Yurtta kalabilir mi?
 
         Özel Öğrenci Yurtları Yönetmeliği’ne göre Üniversite öğrencisi olmayanlar Yurtlarda kalamazlar. Arzum Kız Öğrenci Yurdu bu sorunu da çözmüş ve belirlenen odalarımızı misafirhane olarak hizmetinize sunmuştur. Anne ve kız kardeşler belirli bir süre hiç bir ücret ödemeden misafirhanemizde kalabilirler.
 
18. Oda arkadaşımla anlaşamazsam ne olacak?

  Yurtlarda zaman zaman küçük anlaşmazlıklar yaşanabilmektedir. Bunların büyük bir çoğunluğu görüşülerek ya da arkadaşlarını rahatsız eden öğrenciler uyarılarak çözülmektedir. Ancak problem çözülemiyorsa, uygun yerimiz olduğu müddetçe, yer değişikliği cihetine gidilmektedir.
 
 
19. Sıcak su 24 saat var mı?
 
       Sıcak su, 7/24 verilmektedir. Merkezi sistemle verilmesi sonucu sadece banyodan değil, lavabolardan da sıcak su akmaktadır.
 
20. Gürültü ederek arkadaşlarını rahatsız eden öğrenciler için ne tür müeyyideler uygulanmaktadır?
 
         Arkadaşlarını rahatsız eden öğrenciler önce sözlü, daha sonra yazılı olarak uyarılırlar. Eğer bu tür davranışlarına son vermezlerse Özel Öğrenci Yurtları Yönetmeliği’ne göre haklarında disiplin soruşturması açılır ve davranışının karşılığı olan disiplin cezası verilir. Eğer öğrenci çevresini rahatsız etmeye devam ediyorsa sözleşmesi feshedilir.
 
21)Evden getirdiğim ya da dışarıdan satın aldığım yiyecekleri odamda yiyebilir miyim?
           Yurtlarda genellikle odalara yiyecek çıkarılmasına izin verilmez. Bu nedenle öğrenciler annelerinin yaptığı yiyecekleri yurda getiremezler. Fakat bizim yurdumuzda, her odada lavabo, mutfak tezgâhı ve buzdolabı bulunmaktadır.
          Öğrencilerimiz, evlerinden getirdikleri ya da dışarından satın aldıkları yiyecekleri burada saklayabilir ve yiyebilirler. Ayrıca dilerlerse soğuk yiyecekler de hazırlayabilirler.
 
22-Kayıt için neler gerekli ?
 
-Sağlık raporu (sağlık ocağından)
-Öğrenci belgesi (okuldan)
-1 adet fotoğraf
-Nüfus cüzdanı sureti veya fotokopisi
 
 
23) Yurdunuzda etüt salonu bulunmakta mıdır ?
 
Yurdumuzda geniş ferah etüt salonu bulunmaktadır.
 
 
24) Yurdunuzda anlaşma yıllık mı yapılmaktadır ?
 
         Yurdumuz 1 senelik anlaşma yapılmaktadır..2.sene sözleşme yenilenmektedir..
 
25)  Telefon veya internet yoluyla ön kayıt yaptırabilir miyim?
 
         Telefon veya internet yoluyla ön kayıt yaptırabilirsiniz
 
26--Güvenlik nasıl sağlanıyor? Ne gibi güvenlik önlemleri alıyorsunuz?
 
         Öğrencilerimizin huzur ve güvenliği için 24 saat nöbetçi idareci ve uzman kadromuz ile güvenlik sağlanıyor. Yurdumuz 24 saat boyunca güvenlik kamerasıyla kontrol altında tutulmaktadır. Giriş-çıkışlar kontrollü ve kayıtlı olmak kaydıyla parmak izi turnike sistemimizden yapılmaktadır.
         Standartlara uygun olarak en son sistem yangın dolapları,yangın alarm sistemleri ve ekipmanları ile donatılmış yurt binalarımız, alınan tüm yangın,güvenlik tedbirleri ile eksiksiz ve müdahaleye hazır durumdadır.
 
27- Her şeyi öğrendik. Peki fiyatlarınız ne kadar?
 
Fiyatlarımızı ne yazık ki buradan açıklayamıyoruz. Ücretler, indirimler ve ödeme şartları hakkında sağlıklı bir bilgiye sahip olabilmek için önce Yurdumuzu gezmenizi daha sonra yüz yüze görüşmenizi öneriyoruz.