• https://www.facebook.com/profile.php?id=100011249914664&ref=ts&fref=tsNeden Biz?

*Yurdumumuz hiç bir şekilde vakıf, kurum, kuruluş, dernek, cemiyet ve cemaate bağlı olmayıp , Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Özel Bir Yurttur.

*Altıntaş Arzum Kız Öğrenci Yurdu

*Binamız deprem yönetmeliğine uygun olarak inşaa edilmiştir.

*Atatürk ilke ve devrimlerinden hiçbir zaman ödün vermeyen, çağdaş yönetim anlayışıyla yola çıkan, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde hizmet veren yurdumuzun birinci ilkesi; öğrencilerimize güvenli, konforlu ve aile sıcaklığında konaklama imkanı sunmaktadır.

Yurt Seçimi


*  Yurda ucuza kayıt olacağım derken iyi bir seçim yapmaktan da mahrum olabilirsiniz. Çocuğunuza bir gününüzü ayırıp tüm yurtları gezip olanaklarını görünüz. Ödeyeceğiniz ücret karşılığı ne alacağını mutlaka sözleşmede yazdırınız.

 * Yemek hizmetini sorgulayın. Görme imkanınız varsa mutfağı inceleyin.

 

* Yurt güvenlik kamerası ve güvenlik görevlisiyle korunuyor mu?

 

* Odalar loş, izbe görünümlü mü, yoksa ışık alan, havadar yerler mi ?

 

* Yurdun temizlik görevlisi var mı? Düzenli olarak temizlemiyor mu?

 

* Yurt özellikle deprem bölgelerindeki bir şehirde ise binanın deprem yönetmeliğine uygunluk belgesi var mı ? Bina çok katlı mı ya da eski bir bina mı ?

 

* Yurda öğrenci alımında gösterilen özen yapay bir özen mi, yoksa gerçekten iyi işletmecilerle mi karşı karşıyasınız? Bunu en iyi sorgulama mekanizması yurdu kullanan 10 kadar öğrenciden fikir almanızdır.

 

* Yurda en geç giriş saatini öğreniniz.

  

* Sağlık sıkıtlarıyla ilgili olarak yurdun reviri ya da bağlantılı olduğu bir doktor var mı ?

 

* Yurdun temizlikle ilgili politikası nedir?

 

* Isınma ne şekilde sağlanıyor, 24 saat sıcak su var mı?

 

* Seçeceğiniz yurdun özellik ve fiyatlarını diğer alternatif yurtlarla karşılaştırınız.  Ödeyeceğiniz ücret ve alacağınız hizmeti karşılaştırınız. Kesinlikle ilk gittiğiniz yurda takılıp kalmayın, muhakkak diğerleriyle de ilgili bilgi alınız.

 


Kaynak : yurtarama.com 


Yorumlar - Yorum Yaz